poniedziałek, 6 czerwca 2011

Emil pilnie szuka domu!Mój współlokator szuka pilnie opieki dla psa Emila - miejsce obojętne, w obrębie całego kraju możemy go dowieźć.

EMIL

Emil to wesoły, przyjazny pies, który szuka dobrego, odpowiedzialnego domu. Oceniony przez weterynarza na 15-18 lat, znaleziony przed dwoma laty w lesie, ma niestety problemy zdrowotne charakterystyczne dla psów w podeszłym wieku.

Z powody zaćmy jedna z jego gałek ocznych została usunięta operacyjnie, zaś na drugiej również rozwija się zaćma – obecnie Emil nie widzi, jednak nie przeszkadza mu to w spacerach i poruszaniu się po mieszkaniu, ponieważ wyczuwa przedmioty i ludzi węchem i dotykiem. Ma przytępiony słuch, jednak pewne dźwięki jest w stanie usłyszeć.

Największym problemem zdrowotnym Emila jest woda, gromadząca się w płucach. Obecnie pies przechodzi terapię lekową, bierze Furosemid, który pozwoli zejść płynowi z płuc i przyniesie mu ulgę.

Emil jest niedużym psem, jest cichy i niekłopotliwy, może przebywać w otoczeniu innych zwierząt i potrafi się z nimi zaprzyjaźnić – obecnie zgodnie koegzystuje z dwoma kotami. Lubi również towarzystwo człowieka, cieszą go spacery i dotyk.

Potrzebuje kochającego domu!

10 komentarzy:

 1. podłączyłam się pod Twój apel u siebie :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedyne co mogę zrobić to przesłać znajomych, choć sama bym z chęcią przygarnęła to rodzina przeciwna :(.
  Zapodaję link dalej może się uda, powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. jak ktoś mógł wyrzucić psa z którym mieszkał kilkanaście lat :(

  OdpowiedzUsuń
 4. nieznana jest historia Emila, nie wiadomo, czy ktoś go wyrzucił, czy sam trafił do lasu...odnaleziono go w okolicach Wrocławia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem czy Cię to pocieszy ale jak znajoma potrzebowała 1,5 tys na operację swojej kotki i zwróciła się do internautów o pomoc to w ciągu dwóch albo trzech dni uzbierała prawie tysiąc. Myślę, że takie kochane stworzonko szybko znajdzie kochający dom, posłałam wici w kilku miejscach, mam nadzieję, że się uda
  Powodzenia i Pozdrawiam, Cottie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy piesek znalazł nowy dom?

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej! Nie podpisalam sie i pewnie dlatego nie ma odzewu? A jestem bardzo ciekawa czy piesek znalazl nowy dom? Jest taki podobny do mojego, tylko mój troszke młodszy, ma 12 lat. Beata z Lubonia

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepraszam, nie widziałam twojego komentarza.

  Tak, Emil ma już nowy dom, mieszka w Niemczech. Ma pięć innych psów do towarzystwa. Jeśli jego nowa rodzina przyśle zdjęcia, to zamieszczę:)

  OdpowiedzUsuń
 9. O to super! To sie bardzo ciesze:-) Beata z Lubonia

  OdpowiedzUsuń

Kochane i kochani, bardzo proszę o podpisywanie się imieniem lub ksywą pod komentarzami. Jest ich sporo, i czułabym się lepiej wiedząc, kto pisze oraz czy kolejny/a "anonimowy" to wciąż ta sama osoba, czy może już inna. Dziękuję:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...