piątek, 28 maja 2010

can you live for free? freegans can

Fotografie ostatnich kontenerowych znalezisk - sklepy wyrzucają zupełnie dobre, niezgniłe, nawet nie poobijane warzywa i owoce!

Banany, pocięte, obrane i zamrożone, czekają na robienie wielkich ilości sojowego koktajlu podczas czerwcowego turnieju piłki nożnej.
Pieczarki posłużyły za bazę do obiadu, razem z także znalezionym makaronem penne. Z kilograma marchwi zrobiłam pyszne ciasto marchewkowe.
Znalazłyśmy też avocado, mąkę i pełno jabłek.

7 komentarzy:

 1. marchewkowe mniam,
  ślinka cieknie,
  o przepis proszę,
  eksperymentuję po wielokroć z marchwiowym wegańskim, ale efekt hmm... daleki od wspomnienia po wegańskim marchwiowym, które zwykłam jadać namiętnie czasu swego, gdy dostępne było w ulubionym maluczkim lokalu niestety już dawno nieistniejącym:(

  OdpowiedzUsuń
 2. przepraszam, a jak sie robi freeganizm?

  OdpowiedzUsuń
 3. szuka się darmowej żywności, która została wyrzucona i nie jest już nikomu potrzebna - np. na targach, za sklepami. jeśli jest dobra i wegańska, to bierze się ją i przetwarza. w ten sposób wykorzystujemy odrzuty i nie napędzamy konsumpcji.

  OdpowiedzUsuń
 4. serce pęka jak się słyszy statystyki ile to żywności jest wyrzucanej!
  Wydaje mi się, że w Polsce to jeszcze nie ma aż tak dużej skali jak w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie szacunek do "okruszyny chleba" to przeżytek!

  OdpowiedzUsuń
 5. wspaniała symbioza kapitalizmu i freeganizmu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Można prosić o przepis na ciasto marchewkowe? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak ograniczasz konsumpcję to wcale nie pomagasz ludziom, ludziom żyje się dobrze tam gdzie duża ich część ma kasę i ją wydaje. To że te banany wylądowały na śmietniku nie oznacza, że gdybyśmy kupowali ich mniej to zostały by u afrykańskich farmerów i nakarmiły ich dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Kochane i kochani, bardzo proszę o podpisywanie się imieniem lub ksywą pod komentarzami. Jest ich sporo, i czułabym się lepiej wiedząc, kto pisze oraz czy kolejny/a "anonimowy" to wciąż ta sama osoba, czy może już inna. Dziękuję:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...