sobota, 4 kwietnia 2009

boczniaki plus cukinia - wczorajszy obiad


Obiady zawsze będą występowały na tym blogu z dziennym opóźnieniem, zdaje się, bo z reguły wrzucam zdjęcia następnego dnia po zrobieniu. Tak więc dzisiaj na obiad boska wegańska pizza, którą zobaczycie jutro - a w roli głównej wczorajsze panierowane boczniaki, cukinia w sosie, sałatka i ryż.

Boczniaki to smaczne i tanie grzyby ( tacka starczająca na cały obiad dla dwóch osób kosztuje 3,50 zł, więc tańsze od pieczarek), ale ich wygląd budzi u niektórych obrzydzenie. Surowy boczniak, umówmy się, wygląda raczej średnio. Ale według mnie dużo bardziej zachęcająco od surowego mięsa, no i pozbawiony jest ohydnego mięsnego zapachu, który powoduje, że w sklepie omijam szerokim łukiem lady chłodnicze i za każdym razem dziwi mnie dzika do nich kolejka.

Kotlety z boczniaków to najłatwiejsze kotlety świata - surowy płat boczniaka moczymy chwilę w mleku sojowym, panierujemy w tartej bułce i rzucamy na olej. Smażymy kilka minut z obu stron, aż grzyby staną się fioletowawe i cieńsze oraz bardziej miękkie. Są gotowe bardzo szybko.

Do nich ugotowałam trochę białego ryżu bez soli ( nie warto gotować ryżu i kasz z torebek, cały plastik podgrzewa się i ma kontakt z wodą, w której gotujemy. Lepiej używać sypkich ziaren, choć wtedy oczywiście trzeba pilnować i zamieszać co kilka minut). Osobno poddusiłam pokrojoną małą cukinię, dodając do niej pół słoika koncentratu pomidorowego, sól i zbyt dużo chili. Cukinia, acz miękka i smaczna, paliła niestety w gardło.
Sałatka to:
kilka liści zielonej sałaty
kilka pokrojonych suszonych pomidorów, osączonych z zalewy
jedno miękkie avocado ( uwielbiam), wydrążone i pokrojone w paski
pestki dyni
resztki zielonego ogórka
odrobina oleju z zalewy pomidorów suszonych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kochane i kochani, bardzo proszę o podpisywanie się imieniem lub ksywą pod komentarzami. Jest ich sporo, i czułabym się lepiej wiedząc, kto pisze oraz czy kolejny/a "anonimowy" to wciąż ta sama osoba, czy może już inna. Dziękuję:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...